Moc Lampy Magicznej i jak ją zrobić

Moc Lampy Magicznej i jak ją zrobić

To, co w najstarszych księgach magicznych nazywane jest laterna magica, nie jest do końca wyjaśnionym pojęciem.

Ale w praktyce maga lampa magiczna jest pomocą bardzo ważną i chętnie używaną przez adeptów
sztuki tajemnej. Lampa magiczna jest symbolem oświetlenia, zdobywania wiedzy, intuicji i wewnętrznego światła. Krótko mówiąc: lampa przedstawia wielostronne, symboliczne wyrażenie światła. Zapalenie magicznej lampy z hermetycznego punktu widzenia oznacza tyle, co palenie się wewnętrznego światła. Do misterium światła nieodłącznie należy barwa płomienia. Jakość istoty lub jej poziom wyraża się w barwie - czystej lub mieszanej.

Im czystsza, jaśniejsza, bardziej świetlista istota, tym ma ona barwniejszą atmosferę, rym jest inteligentniejsza i wyższej jakości. Negatywne istoty i moce niższego rzędu można poznać po „brudnej" barwie światła. O tym wszystkim powinien wiedzieć każdy zajmujący się magią rytualną. W czasie pracy światło lampy zacieniamy szkłem lub kolorowym celofanem takiej barwy, jaka wyraża daną istotę. Na przykład: jeżeli pracujemy z siłą duchową ognia, na światło lampy patrzymy przez szkło o kolorze rubinowym. Możemy też tak zabarwić szkło, aby rzucało czerwonawy blask.

Przy siłach powietrznych najodpowiedniejsze jest światło ciemne, tak więc lampę pokrywamy ciemnym celofanem. Duchy wodne wymagają światła zielonego. Optymalnym dla zjaw ziemskich jest oświetlenie pomiędzy żółty i brązowym. Uniwersalnie możemy korzystać z koloru Akasha, który nadaje lampie barwę fioletową. Kolor biały jest odpowiedni dla istot wyższego rzędu i pozaziemskich. Następującym przyporządkowaniem kolorystycznym:

Saturn - czarny, fioletowy

Jupiter - niebieski

Mars - czerwony

Słońce - złocisty

Wenus - turkusowy

Merkury - liliowy

Księżyc - srebrny, biały

Jeśli przypadkiem wybierzemy nieodpowiedni kolor, może to mieć szkodliwy wpływ i prowadzić do pojawienia się negatywnych duchów. Pod pojęciem lampy magicznej rozumiemy zazwyczaj świecę lub lampę naftową. Najdoskonalsza do naszych celów byłaby lampa spirytusowa. Paliwo (spirytus) przygotowuje się w następujący sposób:

przygotowujemy składniki w proporcji 1/3 ususzonych kwiatów rumianku i 2/3 spirytusu całość zalewamy, następnie pozostawiamy przez 8-9 dni w zamkniętym naczyniu, a potem przesączamy. Uzyskane w ten sposób paliwo jest jednocześnie kondensatorem energii, którą można napełnić lampę w celu uzyskania lepszego efektu. Przy konieczności wyraźnego widzenia i przy wykorzystaniu w pracy wszystkich magicznych zwierciadeł lub innych magicznych środków pomocniczych, gdy niepotrzebne jest sztuczne światło, możemy wykorzystywać właśnie płomień magicznej lampy.

Jeśli uprawiamy magię w zamkniętym pomieszczeniu, wówczas lampę magiczną umieszczamy albo w magicznym kręgu, albo w kącie pokoju. W czasie zapalania lampy (i wcześniej) celowe wydaje się, aby nad tą czynnością medytować, po to, aby mógł jednocześnie zapłonąć wewnętrzny płomień duszy i umysłu.

Zadzwoń do wróżki! Tarot, runy, horoskop, sennik! 

Wróżbitka Amber