Krąg magiczny, co to jest?

Krąg magiczny, co to jest?

Jeśli przyjrzymy się samym obrzędom magicznym, stwierdzimy, że tylko jeden przyrząd używany jest przez wszystkie grupy niezależnie od ich przyzwyczajeń.

Każdy uczestnik ceremonii ma zazwyczaj własny sztylet astralny z obosiecznym ostrzem. Sztylet ten stanowi integralną część obrzędu. Sztylet astralny pełni dla maga funkcję „magazynu" i znaku, służy bowiem do magazynowania (gromadzenia) mocy i wskazywania jej znaczenia. Ideałem jest samodzielne sporządzenie sztyletu dla siebie. Prawie wszystkie grupy używają także szabli obosiecznej lub różdżki czarodziejskiej. Oba przyrządy służą temu samemu celowi, to jest umocnieniu kręgu magicznego. Przedmioty te w przeciwieństwie do innych powinny być przed każdą ceremonią poświęcone. Krąg magiczny to koło zakreślone lub narysowane (można to zrobić rytualnym sztyletem astralnym lub czymś innym) albo wytyczone odpowiednio rozłożonym sznurem. Symbolizuje ono magię świątyni, święte miejsce, sanktuarium.

Jeśli odprawia się czary grupowo, wówczas krąg magiczny można wytyczyć również w sposób następujący: Członkowie grupy ustawiają się w koło, biorą za ręce, następnie robiąc parę kroków do tyłu i trzymając się wyciągniętymi rękami tworzą większy krąg. Wyznaczają w ten sposób także wielkość kręgu. Jedna osoba opasuje sznurem tak utworzone koło, to znaczy przechodzi za plecami wszystkich osób tworzących koło i krąg magiczny jest już gotowy. Od tej chwili nikt nie ma prawa przekraczać tej granicy. Krąg magiczny należy oczyścić z negatywnych sił za pomocą okadzania.

Następnie należy napełnić go pozytywną siłą Wszechświata, aby mag i zebrana grupa mogli w spokoju pracować.
W przypadku ceremonii grupowej rytuału ponownego ładowania siłą dokonuje zazwyczaj wielki kapłan lub kapłanka. Przekazują oni do środka kręgu za pomocą różdżki czarodziejskiej energię Wszechświata uzyskaną z czakry ciemieniowej lub czołowej. Na ołtarzu ustawionym wewnątrz kręgu powinny się również kolejno
znaleźć następujące przedmioty:

kielich jako symbol kobiecości,

kadzidła jako symbol powietrza,

pentagram jako symbol pieniędzy i dóbr materialnych,

poza tym świece, a także woda i sól.

W środku kręgu znajduje się ołtarz, na którym należy umieścić powyższe przedmioty, zarówno podczas obrzędów grupowych, jak i odprawianych indywidualnie. Poza tym na ołtarzu należy położyć też rzecz reprezentującą cel czarów, czyli coś ściśle związanego z przyczyną, dla której odbywa się ta ceremonia, na przykład figurkę z wosku. Bardzo duże znaczenie w ceremonii ma również magiczne ciastko. Piecze się je z miodu i mąki, ma ono charakterystyczny kształt rogala. Tak samo niezbędne jest czerwone wino zastępujące i symbolizujące krew.

Zebrane osoby wybierają spośród siebie najbardziej wtajemniczonych w arkana magii - wielkiego kapłana i wielką kapłankę - mistrzów prowadzących ceremonię. To kierowanie ma zasadnicze znaczenie i jest obciążone wielką odpowiedzialnością, dlatego aby móc przewodzić grupie, należy posiadać olbrzymią wiedzę. Wewnątrz grupy nikt nie jest ani pierwszy, ani ostatni. Każdy uczestnik pełni swe zadania zgodnie z dewizą: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!" Kapłan i kapłanka kierują ceremonią, ale nie pełnią władzy nad grupą. Wielki kapłan symbolizuje boga Słońca, natomiast wielka kapłanka - boga Księżyca.

Zadzwoń do wróżki! Tarot, runy, sennik, astrologia, numerologia!

Wróżka Windy