Magiczny Trójkąt, skuteczna ochrona

Magiczny Trójkąt, skuteczna ochrona

Magiczny trójkąt wyraża manifestację wszystkiego, co można osiągnąć i co kiedykolwiek istniało.

W niektórych opisach podaje się, że trójkąt magiczny wyraża żądane istoty i wywoływane duchy. Pojawienie się istoty w trójkącie magicznym jest tylko jednym z aspektów magii rytualnej. Nie moglibyśmy doskonale zamanifestować ani jednej istoty bez zrozumienia całej symboliki trójkąta. Aby zrozumieć tę symbolikę, musimy zapoznać się z kabałą i tajemniczym znaczeniem cyfry „trzy". Im więcej dowiemy się o analogii mistycznej trójki, tym głębiej możemy się zagłębić w charakterystyczne cechy magicznego trójkąta i tym łatwiej wyrazimy przez niego żądane moce. Moglibyśmy to uzyskać wówczas, gdybyśmy poznali odpowiednio symbolikę cyfry „trzy".

Trójkąt magiczny jest przede wszystkim znanym diagramem świata trójwymiarowego, pod którym rozumiemy świat astralny, mentalny i fizyczny. Każda wzywana przez nas siła, którą chcemy przenieść na plan fizyczny, musi przejść przez wszystkie trzy wspomniane sfery. Diagram pokazuje nam trójkąt z jednym kątem skierowanym ku górze. Oznacza to, że z góry, z jednego punktu, wychodzą dwie siły, a jedna linia graniczna zamyka je obydwie. Wspólny obraz tych dwóch wybiegających od siebie sił oznacza dwie uniwersalne moce, plus i minus, elektryczność i magnetyzm, które jednoczy dolna linia. Symbolizuje to magnetycznie uwarunkowany świat, który z astrologicznego punktu widzenia przedstawia Saturna, czyli cyfrę trzy. Na planie mentalnym symbolizuje on wolę, umysł i uczucie, na planie astralnym siłę, regularność i życie, na planie fizycznym zaś oznacza plus i minus oraz neutralność.

Trójkąt magiczny odzwierciedla w wielokierunkowej regularności wszelki istniejący początek i przyczynę każdej pojmowalnej zasady. Cyfra „trzy" - a więc i trójkąt - w każdej religii odgrywa ważną rolę. Np. w wierze chrześcijańskiej „trójpostaciowość": Ojca, Syna i Ducha Świętego, w wierze indyjskiej: Brahma, Wisznu i Sziwa... Najważniejsze i najbardziej naukowe znaczenie powyższego dla maga jest takie, że trójkąt równoboczny, tak jak magiczny trójkąt, jest symbolem magicznym i uniwersalnym. Człowiek nigdy nie mógłby wezwać danej siły czy istoty do magicznego kręgu, gdyż koto oznacza jedynie nieskończoność i nie może być wykorzystywane jako symbol objawienia się przywołanego ducha.

Pojedynczej istoty czy mocy nie moglibyśmy wezwać przez inną formę niż trójkąt magiczny, który jest zazwyczaj przygotowywany do podrzędniejszych spraw. Trójkąt jest pierwszym ograniczonym diagramem lub oznacznikiem terenu, w którym można zobrazować moc lub ducha. Przy zaproszeniu magicznym trójkąt musi być tak duży, aby wezwana istota lub moc miała dość miejsca, a więc nie należy wówczas wykraczać poza trójkąt. Trójkąt oczywiście może być ostrokątny bądź inny, ale jest przede wszystkim figurą zamkniętą. Co więcej, możemy go również narysować w powietrzu palcami czy innymi przyborami magicznymi dzięki świadomej wizualizacji, skupiając siły na planie astralnym i mentalnym. Dlatego też trzeba medytować, aby pożądana siła skoncentrowała się w symbolu trójkąta.

Wróżka odpowie na Twoje pytania! Runy, sennik, wróżka, astrolog!

Wróżka Ewa