Symbolika okręgu i jego działanie

Symbolika okręgu i jego działanie

Istnieją setki książek na temat przygotowywania magicznych kręgów wykorzystywanych do przeróżnych celów.

Rzadko jednak tłumaczy się ezoteryczną rolę i symbolikę kręgu. Początkującemu magowi przedstawię teraz szczegółowo symbolikę uniwersalnego czarodziejskiego kręgu. Doskonały czarodziejski krąg symbolizuje mikrokosmos (czyli człowieka) oraz makrokosmos. Oznacza początek i koniec, alfę i omegę, czy też wreszcie wieczność, która nie ma początku i końca. Czarodziejski krąg jest symbolem diagramu nieskończoności. Boskość w jego wszystkich aspektach jest częścią mikrokosmosu, wieczności, którą prawdziwy mag przyporządkowuje sobie. Znaki kręgu magicznego symbolizują boskość jego własnej doskonałości, tworząc jedną całość.

Kiedy mag stoi w kręgu, symbolicznie i graficznie wyraża kontakt z bogiem i makrokosmosem na najwyższym poziomie świadomości. Dlatego z punktu widzenia maga logiczne jest, że gdy stoi w centrum koła, oznacza to świadome połączenie z bóstwem. Z tego wynika, że krąg magiczny jest nie tylko „pancerzem ochronnym" przeciw nieproszonym, negatywnym wpływom, lecz również oznaką nietykalności, nieodzowną do urzeczywistnienia świadomego kontaktu z niebiosami. Stojący w środku magicznego kręgu mag chroniony jest przed wszelkimi wpływami, czy to dobrych, czy złych mocy. On to bowiem tutaj symbolizuje bóstwo we wszechświecie. Poza tym znajdujący się w centrum koła magiczny bóg sam jest mikrokosmosem, który kieruje istotą wszechświata i sprawuje władzę absolutną. Tak więc przebywanie w kole magicznym nabiera ezoterycznego znaczenia.

Jeśli stojący w kręgu mag nie znałby świadomie sztuki ezoterycznej, która czyni z niego symbol boga i nieskończoności, nie byłby w sytuacji, kiedy eliminowana jest każda zewnętrzna interwencja. Konstrukcja magicznego kręgu zależy od usposobienia maga i od poziomu rozwoju jego magii. . Dlatego wskazówka tycząca się magicznego kręgu, według której postępuje mag przy swoich działaniach, będzie nie do przyjęcia dla maga z Zachodu, który ma całkowicie inne poglądy na temat nieskończoności i boskości niż człowiek z Dalekiego Wschodu. Jeśli mag z Zachodu stworzył krąg na podstawie wskazówek maga wschodniego, wraz z należącymi doń bóstwami i nazwami, powstały krąg pozostanie dla niego nieskuteczny i nie pomoże w osiągnięciu zamierzonego celu.

A więc magowi chrześcijańskiemu nigdy nie wolno rysować kręgu indyjskiego, jeśli nie chce on się niepotrzebnie trudzić. Przygotowanie kręgu zawsze jest uzależnione od punktu widzenia, osobistego podejścia i wiary w bóstwo, gdyż wszystkie te elementy muszą być umieszczone w formie graficznej w kole. Dlatego prawdziwemu magowi nie zdarza się nigdy, aby narysował krąg i postępował według rytuału i wskazówek obrzędowych niezgodnych z jego praktyką. Najlepiej wybrać takie rysunki i znaki magicznego kręgu, aby wyrażały jak najlepiej rozwój i poglądy.

Mag, który jest w doskonałej harmonii z wszechświatem i zna jego hierarchiczną konstrukcję, potrafi sobie to wszystko zwizualizować przy rysowaniu kręgu. . Może on swobodnie decydować, czy narysować mniej lub więcej kręgów, w których pomieściłby według formalnego podziału hierarchię wszechświata, nazwy bóstw, anioły. Najlepiej medytować w rysunku koła (kół) umieszczając owe aspekty' boskie wokół siebie samego.

Zadzwoń po Swoją wróżbę! Tarot, runy, horoskop, sennik!

Tarocistka Ewa