Planety i magiczne przedmioty

Planety i magiczne przedmioty

Układ gwiazd jest jednym z głównych powodów, dla których pomimo starań i dobrej woli jakiś nasz czar, pragnienie, plan czy cel się nie powodzą, opóźniają, nie zostają zrealizowane lub źle się kończą.

Aby nasze działania odniosły pożądany skutek, powinniśmy dowiedzieć się, które rośliny, zwierzęta, minerały i narządy ludzkie podlegają wpływom której planety. A to dlatego, że podczas ceremonii magicznych wykorzystanie tej wiedzy sprzyja realizacji postawionego przez nas celu. Tutaj warto powiedzieć, że trzeba poznać niektóre oznaczenia i symbole z horoskopów, zaklęć magicznych itp. Nie będę się teraz zagłębiać w szczegółowy spis roślin, zwierząt, minerałów, kamieni szlachetnych, metali i narządów ludzkich podlegających wpływowi różnych planet. Informacje te można znaleźć w wielu książkach obecnych już na rynku.

Poza tym magia dysponuje jeszcze innymi instrumentami pomocniczymi, które w kategoriach fizycznych nie powinny być interpretowane jako instrumenty magiczne, ponieważ służą do personifikacji, a wzmacniając
czynione czary ułatwiają ich powodzenie i umożliwiają realizację założonego celu.
Najczęściej używane instrumenty pomocnicze to:

- stół symbolizujący ołtarz,
- rytualny astralny nóż (sztylet) obosieczny,
- czarodziejskie zwierciadło,
- pentagram,
- kielich (puchar),
- czarodziejska różdżka,
- świece,
- kadzidła, olejki aromatyczne,
- sól,
- woda,
- czerwone wino,
- specjalne ciastko mające magiczną moc,
- różnokolorowe sznurki i sznureczki,
- posążki boga i bogini,
bukiety kwiatów itp.

Magia to cudowna samorealizująca się siła wyobraźni. Jej mechanizm jest taki, że intencja reprezentująca najszlachetniejszą siłę duchową zostaje przekształcona w siłę psychiczną i zaczyna funkcjonować na poziomie astralnym. Siły ducha pomagają tylko człowiekowi mającemu najczystsze intencje i szlachetne serce. Jest to magia czysta i słuszna na poziomie boskim. Trzeba dokonać rozróżnienia pomiędzy ćwiczeniem, praktykowaniem magii w grupie oraz praktykami magicznymi odbywanymi w pojedynkę.

Zadzwoń do wróżki! Tarot, runy, horoskop, astrologia, numerologia! 

Wróżbitka Amber