jak nadać przedmiotom magiczną moc?

jak nadać przedmiotom magiczną moc?

Rytuał nadania magicznej mocy nie zabiera dużo czasu, jest prosty, skuteczny i poddaje się modyfikacjom.

Rytuał nadania magicznej mocy

Polega on wytyczeniu kręgu, przywołaniu, inwokacji czterech żywiołów, połączeniu ich z narzędziem, następnie połączeniu narzędzia z Twoją osobą i na końcu odesłaniu, dewokacji żywiołów i zlikwidowaniu kręgu. Schemat rytuału wygląda następująco:


1. Zwróć się twarzą na wschód, mając narzędzie, któremu chcesz nadać magiczną moc (w tym przypadku zioło) przed sobą. Zakreśl wewnętrzny krąg.

3. Przywołaj po kolei cztery żywioły (powietrze, ogień, wodę, ziemię) w dowolny sposób. Ważne jest nawiązanie przyjaznego kontaktu z żywiołem, do których powinieneś się odnosić z szacunkiem. To rytuał poświęcenia, pamiętaj o tym!

6. Łącz żywioł z narzędziem, możesz wypowiadać przy tym słowa: To powietrze, które Cię uwolni; To ogień, który da Ci siłę; To woda, która Cię oczyści; To ziemia, która pozwoli Ci być.

7. Teraz nawiąż kontakt z narzędziem. Marina Medici określa moment ten jako przyjmowanie narzędzia do domu duszy.

8. Odeślij żywioły, dziękując za pomoc.

9. Zlikwiduj krąg.

Rytuał poświęceni wprowadza dany przedmiot do magicznego zastosowania. Żeby utrzymał moc, narzędzie powinno być traktowane z troską i szacunkiem. Święcić powinno się również napoje z ziół - dodają im mocy i uświetniają ceremoniał picia.

Poświęcone zioło możesz już stosować magicznie. Teraz wszystko zależy od Twojej inwencji, bowiem w zależności od potrzeby, powinieneś zwrócić się do określonego zioła, żywiołu, wybrać odpowiadającą Ci formę użycia narzędzia, czas. O tym napiszę w innym artykule, wspomnę jedynie, że nawet napary spożywane bez wymyślnych rytuałów odnoszą skutek. Pij zatem poświęconą ziołową herbatkę, lecząc ciało i duszę. Na tym polega moc ziół - na doraźności i łatwości stosowania. W następnym tekstach przedstawię najznamienitsze z nich.