Rozwój duchowy pomaga w zrozumieniu świa…

Rozwój duchowy pomaga w zrozumieniu świata

Na każdym kroku widzimy, jak ludzie szukają, ale nikt nie może odnaleźć prawidłowego rozwiązania.

Mamy niezliczony szereg zagadnień: kwestię wychowawczą, kobiecą, medyczną, społeczną, kwestię odżywiania... Ludzie dyskutują nad nimi i piszą mnóstwo prac. Każdy mówi o swoim punkcie widzenia, niewielu jednak chce studiować duchową prawdę. Nie o to chodzi, aby mieć abstrakcyjne, teoretyczne wiadomości z dziedziny wiedzy tajemnej, ale o to, aby je wnieść bezpośrednio w życie, w studiowanie zagadnień społecznych i wychowawczych, żeby całe życie ludzkie ująć z punktu widzenia rzeczywistej mądrości duchowej. "Ależ w takim razie trzeba by posiąść najwyższą mądrość" - mógłby ktoś zarzucić. Zarzut ten pochodzi z mylnego przekonania, że trzeba zawsze koniecznie od razu znać i rozumieć wszystko, co się stosuje w życiu. To nie jest konieczne. Poznanie najwyższych prawd przychodzi często znacznie później niż ich praktyczne zastosowanie.

Nie jest konieczna natychmiastowa znajomość wszystkich praw duchowych i głębokich tajemnic, aby zacząć wprowadzać je w codzienne życie. Mniej abstrakcji, więcej praktyki. Nie chodzi o to, aby dużo mówić o wiedzy duchowej. Ważne, jak człowiek wykorzysta ją w życiu. Czy sądzicie, że dziecko musi opanować wszystkie prawidła gramatyczne, zanim nauczy się mówić? Przecież najpierw uczy się mówić, a dopiero potem poznaje gramatykę. Dlatego też trzeba dbać przede wszystkim o to, aby człowiek dzięki pomocy duchowej nauki zwrócił się do tego, co go bezpośrednio otacza. Tylko w ten sposób zrozumiemy to, co dzieje się w naszym otoczeniu i do czego musimy bezpośrednio się włączyć. Dlatego też nasze zadanie polega właśnie na tym, by podzieloną, rozbitą, wyrwaną z dawnych więzów rodowych i rasowych ludzkość znowu połączyć jednoczącą wszystkich duchową mądrością.

Tak jak wszystko powstaje, tak powstały i podziały, i jak wszystko przemija, tak też i podziały kiedyś przeminą. Najważniejsze, żeby człowiek nie chciał uważać za wiekuistą mądrość tego, co raz udało mu się tak pięknie utrwalić w teorii. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że pojęcia muszą być płynne, trzeba poznać, że mogą się one przeobrażać. Na tym opiera się postęp. Ludzie muszą wyrobić w sobie umiejętność przejścia od pojęć sztywnych i dogmatycznych do żywych i płynnych. Bo tak jak czasy się zmieniają, tak muszą się zmieniać i nasze pojęcia, jeżeli chcemy te czasy rozumieć.

Dusze ludzkie żyją obecnie w ciałach, które można obserwować przy pomocy zmysłów. Pomyślmy jednak, jak dusza człowieka wpływa na ciało, a szczególnie na wyraz twarzy. Przerażenie wywołuje nagłą bladość, wstyd oblewa nam twarz rumieńcem. Prawda, że stany te mijają, ale nie ulega wątpliwości, że są to psychiczne przeżycia, które odbijają się na ciele fizycznym.. Wiemy że ludzie, którzy prowadzą życie uduchowione, mają czasem w wyrazie twarzy odbicie swej pracy wewnętrznej. Czasem z wyglądu można poznać, czy to człowiek myślący, czy ktoś, kto bezmyślnie spędził życie. Tak więc człowiek ciągle jeszcze pracuje nad zewnętrznym wyrazem swej postaci.

Bardzo wiele można zrobić dla swego następnego wcielenia. Są to rzeczy, które musimy wiedzieć, jeżeli chcemy iść w przyszłość z rzeczywistą wiedzą. W przeciwnym razie idziemy przez świat z zawiązanymi oczami. Powinniśmy poznać siły, które działają w ludzkości i liczyć się z nimi. Poznanie dla samego tylko poznania byłoby egoizmem. Kto dąży do poznania tylko po to, aby się wedrzeć w wyższe światy, ten postępuje samolubnie. Kto jednak pragnie poznanie duchowe wnieść bezpośrednio w praktykę życia codziennego, ten pracuje dla przyszłego rozwoju własnego i ludzkości.

Wróżka online, wróżby na telefon! tarot, runy, horoskop, numerologia, astrologia, stawianie kart! 

Wróżka