Jak zapewnić dobrą energię w domu

Jak zapewnić dobrą energię w domu

Zdarza Ci się czasem wejść do jakiegoś domu lub mieszkania, w którym czujesz się nieswojo? Bardzo możliwe, że jest to nawiedzone miejsce.

Niby wszystko jest porządku, ale intuicja mówi Ci, uciekaj i to szybko! Istnieje wiele miejsc które mają w sobie tak zwaną „negatywną energię”. Ludzie mieszkający w takich domach zaczynają chorować, ponoszą starty finansowe, a czasem ulegają tragicznym wypadkom. Jest wiele udokumentowanych historii na ten temat.

Nie zawsze musi to być, aż tak złe miejsce. W przeciętnych domach jest raz lepiej, raz gorzej, ale o naprawdę dobrą energię trzeba zadbać. Należy unikać smutnych w tematyce obrazów i zdjęć osób zmarłych, ponieważ wszelkie wizerunki zostawiają w naszej przestrzeni bardzo silny ślad, który mocno i na długi czas się w niej zapisuje. Żeby pozbyć się takiej energetyki, należy miejsca po przedmiotach przemywać wodą z solą.

Zasada ta nie dotyczy zdjęć, osób nam bliskich, które możemy uważać za duchy opiekuńcze domowego ogniska. Złą energię może sprowadzić na nas „atak” zazdrosnej osoby, która bombarduje nas swoimi zawistnymi myślami. Złe energie sprowadza również uczucie nienawiści, poczucie winy, bądź negatywne podejście do życia. Nawet jeżeli nie jesteśmy z natury optymistami, należałoby przynajmniej starać się to zmienić. Najczęstszym rytuałem zapewniającym dobrą atmosferę w domu jest okadzenie go dymem z białej szałwii. Poniżej dajemy Wam przepis, jak tego dokonać prawidłowo.

Okadzanie domu białą szałwią.

Okadzając szałwią mieszkanie powinniśmy zamknąć okna. Zapalamy kadzidło. Jeżeli mamy energetycznie czyste mieszkanie, szałwia będzie paliła się równomiernie. Jeśli nie, szałwia przygaśnie i ciężko będzie zakończyć rytuał bez jej rozdmuchiwania. Stajemy tyłem do drzwi wejściowych i przesuwany się przy ścianach, kąpiąc je w dymie od góry do dołu, odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Kończymy rytuał przy drzwiach wejściowych. Tym sposobem doprowadzamy do oczyszczenia wnętrza domu ze złej energii.

Innym prostym sposobem na zabezpieczenie domu przed złymi mocami, a szczególnie energią osób zajmujących się czarami jest postawienie małej miotełki przy drzwiach wejściowych, Miotła musi być szczególna, sporządzona z witek brzozowych i postawiona „na sztorc” do góry. Dobrze jest też, przewiązać ją czerwoną wstążką. Wtedy żadna „wiedźma”, nie ma wstępu do domu. Może się okazać, że nieszczere przyjaciółki, po prostu przestaną nas odwiedzać.