Noc świętojańska i Noc Kupały

Noc świętojańska i Noc Kupały

Dwie magiczne noce. Noc świętojańska i Noc Kupały. Przeczytaj jak zapewnić Sobie szczęście i powodzenie.

Noc świętojańska i Noc Kupały

Są to dwa magiczne święta, obchodzone jedno po drugim. Tylko wtedy można zapewnić sobie szczęście, powodzenie i miłość. Noc Kupały jest to najkrótsza noc w roku z 21 na 22 czerwca. Słowianie tradycyjnie uważali, że jest to święto płodności i urodzaju, którego patronem jest bogini Kupała. Noc świętojańska jest obchodzone w nocy z 25 na 26 czerwca i stanowi święto żywiołów ognia i wody, a także słońca i księżyca. Jak zapewnić sobie szczęście? Oto pare przepisów.

Rozpalenie ogniska i skakanie przez ogień.

Skakanie przez ogień ma moc uzdrawiającą a także oczyszczającą. Ma tradycyjnie też oczyszczać z grzechów popełnionych wcześniej. Para, która przeskoczy przez ogień trzymając się za ręce, zapewni sobie długie i szczęśliwe wspólne życie.

Magiczna moc ziół.

Zioła zebrane w Noc świętojańską nabierają szczególnej mocy. Bylica, paproć, tymianek, rumianek,
mięta, ruta, zebrane w tę noc mogą być stosowane do ochrony ogniska domowego. Wystarczy je zasuszyć i powiesić nad progiem. Odganiają złe moce.

Szukanie kwiatu paproci.

Ten kto odnajdzie w Noc świętojańską kwitnącą paproć, zapewni sobie do końca życia szczęście, powodzenie i wielkie bogactwo. Pod znalezioną paprocią należy też kopać, ponieważ wskazuje ona miejsce ukrycia skarbu.

Puszczanie wianków na wodę.

Wianek powinien składać się z kwiatów i ziół. Musi być też przymocowana do niego świeczka. Wianek, który popłynął daleko a świeczka na nim nie zgasła, przepowiada odnalezienie wybranka serca w przeciągu roku i wielkie szczęście w miłości.

Obmycie się w wodzie.

Woda jest tu traktowana symbolicznie. Nie musicie skakać do jeziora czy rzeki. Wystarczy zwyczajna rosa lub deszcz. Ma to zapewnić zdrowie, urodę i powodzenie. Szczególną moc ma ten obrzęd po 24 czerwca, czyli w Noc świętojańską.

Od przesilenia letniego, czyli Nocy Kupały niezwykłej mocy nabierają wróżby.

Wykorzystaj ten czas, aby zapytać o swoją przyszłość a szczególnie sprawy sercowe. Magia działa!

 

 

Noc świętojańską i Noc Kupały opisał dla Ciebie Nostradamus.

 

‪#‎horoskop‬, ‪#‎wróżby‬, ‪#‎wróżka‬, ‪#‎wróżenie‬, ‪#‎astrologia‬, ‪#‎numerologia‬, ‪#‎jasnowidz‬, ‪#‎horoskopdzienny‬, ‪#‎tarot‬, ‪#‎runy‬