Radiestezja - jako sztuka odczuwania

Radiestezja - jako sztuka odczuwania

Energia, która nas otacza pozwala na odczytywanie konkretnych wskazówek, które mogą mieć wpływ na nasze życie. Czy radiestezja to skuteczna metoda przepowiadania przyszłości?

Metoda, która jest znana na naszym świecie od tysięcy lat. Radiestezja jest sztuką odczuwania, sposobem na to, aby przy pomocy odpowiednich przyrządów i umiejętności nakierować nas na odpowiedni tor w życiu. Czy radiestezja może przynieść nam odpowiedź na nurtujące nas pytania?

Radiestezja to dziedzina związana z wykrywaniem źródeł emitowania energii (nazwa zjawiska wzięła się z połączenia słów: radius - promień i esthenastai - odczuwanie). Jak wiadomo, energia to my i cały wszechświat, który nas otacza. Możliwość czerpania z tej energii i wykorzystywanie jej do odpowiedzi na zadawane pytania jest wielką sztuką. Główną przyczyną naszej ziemskiej bolączki jest niemożność znalezienia rozwiązania- przy pomocy radiestezji, wróżbici są w stanie wyszukać przyczynę naszych problemów a co więcej, zaproponować odpowiednie wyjście z danej sytuacji. Czym dokładniej jest radiestezja i jaki ma ona wpływ na nasze życie?

Radiestezja - historię zjawiska piszą nie tylko wróżbici

Posługiwanie się wahadełkiem oraz różdżką jest praktyką znaną od tysięcy lat. Najstarsze wzmianki o tego typu doświadczeniach pochodzą z Chin- różdżkę stosowano tam do poszukiwania wody podziemnej i złóż mineralnych. Natomiast w starożytnym Egipcie radiestezja była zajęciem przeznaczonym wyłącznie dla kapłanów. Znano tam wiele urządzeń radiestezyjnych takich jak: krzyż egipski, sfinks czy wahadła z piaskowca (które są nadal cenione przez współczesnych radiestetów). Co ciekawe, według wielu osób, wzmianki o zjawisku jakim jest radiestezja jest obecna nawet w Biblii (gdzie słynna laska Mojżesza mogła być rodzajem różdżki radiestezyjnej).

Istnieje rozróżnienie na radiestezję fizyczną i mentalną. Wybierając pierwszą, wróżbici spokojnie i obojętnie obserwują reakcje różdżki czy wahadełka. Druga metoda zakłada istnienie kodu porozumiewania się radiestety z przedmiotem, który pozwala na otrzymanie pożądanych odpowiedzi na zadawane pytania (z różnych dziedzin). Aby znaleźć w sobie moc, która pozwoli na przekaz energetyczny, wróżbici muszą wykazać się: spokojem, brakiem pośpiechu, pokorą czy brakiem wątpliwości. Przeciętny człowiek, nie będzie w stanie poradzić sobie ze sztuką odczytywania znaków, jakie dają przyrządy radiestezyjne, dlatego tak ważne jest przewodnictwo osoby, która posiada takie umiejętności.

Radiestezja - wróżba, która może Ci pomóc

Dzięki temu, że świat, który nas otacza wypełniony jest energią, z której można czerpać, wróżbici przy pomocy wahadełka czy różdżki od wielu lat pomagają w znajdowaniu konretnych odpowiedzi na problemy ludzi. Wróżba ta daje możliwości, które nie są ograniczone w czasie ani przestrzeni. Co za tym idzie, radiestezja może być wykorzystywana również do wykrywania wody, złóż minetaralnych czy nawet, zaginionych osób (przy użyciu mapy oraz wahadełka). Radiestezja, dzięki temu, że wykorzystuje energię nas otaczającą, może być wykonywana na odległość, dzięki połączeniom energetycznym pomiędzy radiestetą a przyrządem. Jest więc idealna dla osób, które szukają szybkich odpowiedzi na nurtujące ich pytania.