Przygotowanie do rytuałów

Przygotowanie do rytuałów

Autor: dobra wróżka krystyna / Ilość odpowiedzi: 7 / Kategoria: Rytuały magiczne

 • Z przygotowaniem do rytuałów jest tak jak ze wszystkim w życiu, są rytuały bardzo proste, które nie wymagają od nas wiele, po prostu je odprawiamy, są trudniejsze, do których musimy zdobyć potrzebne akcesoria, ale są też takie, do których musimy stworzyć własny ołtarzyk, czy krąg do ich odprawienia. Zawsze preferuję te najprostsze. Są jednak sytuacje w życiu, że musimy zadać sobie trud i odprawić rytuał trudny lub wymagający czasu a więc i systematyczności.

  Proszę jednak pamiętać, rytuał to jest stworzenie odpowiedniej energii wokół nas, energii do tego, by zaczęły dziać się wymarzone przez nas zdarzenia. Rytuał nie załatwi za nas jednak wszystkiego, on ma nam pomóc w działaniu. Nie zwalnia nas jednak z pracy nad tym co chcemy osiągnąć. Ważny jest też czas, odprawiając rytuał, uruchamiamy pewne siły, które muszą zacząć kumulować się wokół nas. Dlatego proszę się nie spodziewać, tego że dziś odprawicie rytuał, a jutro zadzieje się to o co nam chodzi. Najpewniej nie stanie się nic, ale z czasem tak…
  Rytuał jest jednak tyko pomocą, nie ma gwarancji, że wyczarujemy sobie wszystko co chcemy. Dużo w naszym życiu możemy zmienić, są jednak rzeczy nam przeznaczone, na które nie pomoże najlepszy rytuał.

 • Rytuały możemy odprawiać w domu lub na łonie natury. Jeżeli ktoś ma olbrzymi dom, do odprawiania magicznych rytuałów może przeznaczyć cały pokój, wtedy niech będzie on wyposażony w meble i tkaniny wykonane z naturalnych materiałów, dywan z naturalnego włókna, w takim pokoju nie powinny znajdować się urządzenia elektryczne, nic nie powinno zakłócać spokoju Państwa, wręcz przeciwnie każdy przedmiot powinien nam się podobać, powinno to być miejsce w którym można się skoncentrować. Zdaję sobie jednak sprawę, że raczej będzie to niewykonalne. Całkowicie starczy, dla osób, które mają taką możliwość, stworzenie własnego kącika magii, jednak nawet to nie jest konieczne do prawidłowego wykonywania rytuałów. Można doraźnie wykorzystać np. stół w domu, a akcesoria magiczne po prostu schować do oddzielnej szafki. Więc jednak parę rzeczy, które będą używane tylko do rytuałów trzeba będzie mieć koniecznie. Proszę je trzymać oddzielnie od innych rzeczy codziennego użytku.
  Podam najczęściej wykorzystywane, (jednak jeżeli interesuje Państwa tylko jeden konkretny rytuał to nie warto ich sobie wszystkich sprawiać, najpierw proszę zapoznać się, czy w danym rytuale będą one potrzebne).

  Kociołek – naczynie, najlepiej żaroodporne lub żeliwne, ewentualnie nawet czajnik. Wykorzystujemy go do przyrządzania naparów z ziół.

  Świece lub lampka oliwna - w związku z tym, że zdobycze techniki takie jak światło elektryczne, nie jest najbardziej przyjazne magii, najlepiej, by poza słońcem czy księżycem przy odprawianiu rytuałów, paliły się tylko świece, oczywiście w odpowiednim dla danego rytuału kolorze.

  Kadzidełka – bardzo często używane w rytuałach. Jest ich dużo rodzajów i trzeba będzie dobierać odpowiednie do każdego rytuału. Bardzo przydatne jest kadzidełko sandałowe, stosowane w wielu rytuałach. Warto do kadzidełek mieć stojak do nich, lub zastąpić kadzielnicą. ( Żywioł powietrza).

  Tygielek – lub inna żeliwna misa do spalania małych drewienek. (Żywioł ognia).

  Kielich – najlepiej ze srebra, porcelany lub szkła jako naczynie do wody lub wina. (Żywioł wody).

  Misa – mosiężna lub ceramiczna służy do umieszczenia w niej ziarna czy ziół, jeżeli takowe są potrzebne przy rytuale. (Żywioł ziemi).

  Lustro – rozmiar dowolny. Proszę jednak pamiętać, że gdy nie jest używane do naszej magii musi być przykryte czarnym aksamitem, na dodatek najlepiej, by było schowane. Odbicie tego lustra nie jest groźne, więc nic się nie stanie, gdy ktoś się w nim przejrzy. Nie chronimy ludzi przed lustrem, chronimy lustro, by nie traciło swej mocy.

  Miotła – nie jest konieczna, ale czy „prawdziwa czarownica” może się bez Niej obejść? ;))

  "Dobra Wróżka"

 • .........."Miotła – nie jest konieczna, ale czy „prawdziwa czarownica” może się bez Niej obejść?"

  Piękne zakończenie rytualnych porad. Bardzo mi się podoba :)))
  W tych słowach jest magia rytuału.
  Często do biało-magicznych kreacji podchodzimy za bardzo (ciężko dobrać słowo) przejęci, zablokowani, sparaliżowani skupieniem, ......... .

  Rytuał musi mieć powiew wolności, swobody ducha, spontaniczność lotu do gwiazd. Daje, wyzwala radość spełnienia.
  Zawsze przy rytuale uwolnijmy wiarę, energię realizacji. Uśmiechnijmy się do siebie i naszych magicznych rekwizytów.

  Miotła jest świetnym wymiataczem wszelkich brudów, blokad. Kilka gestów pozwoli polecieć do gwiazd............. .
  Pozdrawiam Ezoteryk Kosma

 • Serdecznie dziękuję Szanownemu Koledze za tak miłe słowa. Zgadzam się całkowicie z takim podejściem do magii. Pięknie i poetycko napisane. Gratuluję lekkości pióra.

  Pozdrawiam „Dobra Wróżka”

 • Bardzo miłe........ . Ciepło Pozdrawiam.
  Dodam jeszcze dwa, a może trzy słowa.
  Sprzątanie, ścieranie kurzu, wietrzenie pomieszczeń.
  Codzienne czynności.
  Wykonujemy szybko, w pośpiechu............. .
  Zatrzymajmy się na chwile nad najpiękniejszymi detalami wystroju wnętrza. Wróćmy do momentu chwil ich zaistnienia, jak do nas trafiły. Poczujmy w rękach moc kształtu i wyrzucania energetycznych zanieczyszczeń.
  W każdej czynności można się zapomnieć, zatracić. To oddech medytacji.
  E.K.

 • Czas odprawiania rytuałów

  „Świt! Świt!
  Nowy wstaje dzień!
  Złota gwiazda dnia rozprasza nocy cień.
  Cudowny świt! Świt!
  Czas misternie tka losu wątek, na osłonę dnia. „
  Justyna Steczkowska „Świt”.

  Rytuały odprawiane w dzień są poświęcone rozwojowi. To najlepszy czas do odprawiania rytuałów związanych z pracą i pieniędzmi, rytuałów związanych z miłością, rytuały odprawiane za dnia pomocne są w fazie wszelkiego tworzenia i budowania. Wschód słońca jest korzystny, gdy miłość się rodzi lub gdy rozpoczynamy pracę. Szczególnie rekonwalescenci powinni odprawiać rytuały właśnie o wschodzie słońca, wschód pomocny jest, gdy mamy na coś nadzieję lub chcemy wzmocnić swoją wiarę w przyszłość. Południe natomiast to czas dodania sobie siły, witalności, wzbudzenia energii, czy ochrony zdrowia.
  Noc jest doskonała dla rytuałów wszelkich zmian i to takich, które zmieniają jeden układ na odwrotny. Sam moment zachodu słońca sprzyja odkryciu wszelkiej prawdy ukrytej przed nami, lub gdy sami szukamy odpowiedzi na pewne pytania. Północ to czas rytuałów wyrzucających z naszego życia niechciane sprawy, czas uwalniania od nałogów, nawyków.
  W ciepłe letnie dni rytuały możemy odprawiać na zewnątrz, może to być łąka, ogród, ale doskonale nadaje się również balkon, czy chociażby otwarte okno. Jeżeli odprawiamy rytuał o wschodzie lub zachodzie słońca pamiętajmy, by buzią zwrócić się w tym kierunku.

  „Dobra Wróżka”

 • Fazy księżyca w odprawianiu rytuałów

  „Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.” Mark Twain

  Moc księżyca jest olbrzymia, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Nikt nie neguje jego wpływu na nasze życie, a kobiet w szczególności.

  Pierwsza kwadra to czas przybywania księżyca, najważniejsza jej funkcja to wzrost. Więc jeżeli posiadamy magiczny ogródek to właśnie wtedy sadzimy w nim zioła. Pierwsza kwadra to też czas odprawiania rytuałów przyciągania dostatku, majątku, pieniędzy. Najlepsze rezultaty w pierwszej kwadrze osiągamy również w odprawianiu magii płodności.

  Pełnia księżyca to czas bardzo korzystny dla wielu rytuałów, szczególnie tych trudnych, lub takich w których chcemy sobie dodać mocy.

  Trzecia kwadra, w której księżyca ubywa, najlepiej pozwolić, by wszystko toczyło się swoim biegiem, jeżeli już odprawiamy rytuały, to poświęcamy czas rytuałom spokojnego kończenia wszystkich spraw, pozbywania się kłopotów. Jest to czas zbioru w naszym magicznym ogródku.

  Nów to noc bezksiężycowa. Nie odprawiamy rytuałów. Taka jest zasada, chyba, że jest to rytuał „Przywołania szczęścia”.

  "Dobra Wróżka"


Dodaj własny komentarz

Odpowiedz w ramach tematu